Spor01

910 gramlık altın kemer Nerede?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
910 gramlık altın kemer Nerede?
29 Temmuz 2022 - 12:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyükşehir’in, Karaisalı Belediyesine teslim ettiği 910 gramlık altın kemer kayıp!

Adana’da Karaisalı Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nde 3 kez üst üste kazanan pehlivan İbrahim Bölükbaşı’na 910 gram 24 ayar altından oluşan kemeri verilmedi. Pehlivan kemerini alabilmek için mahkemeye başvurdu.

Hüseyin Sözlü döneminde, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında ihale yoluyla satın alınan 910 gram 24 ayar altın kemer, şampiyon pehlivana verilmek üzere Karaisalı Belediyesi’ne teslim edildi.

Ardından düzenlenen 2018 yılındaki müsabakayı pehlivanlardan İbrahim Bölükbaşı kazandı. Bölükbaşı, 2019 yılında düzenlenen Kızıldağ Karakucak Güreşleri müsabakalarından da şampiyon olarak ayrılırken, 2020 yılında korona virüsü salgını nedeniyle müsabakalar yapılamadı. Kurallara göre altın kemer, şampiyona bir yıl boyunca taşınmak üzere veriliyor. Üç yıl üst üste kazanması durumunda ise şampiyon pehlivan kemerin daimi sahibi oluyor.

Salgın nedeniyle ara verilen Karakucak Güreşleri 2021 yılında yeniden düzenlendi. Son iki yılda da müsabakaları İbrahim Bölükbaşı kazanarak şampiyon oldu ancak Karaisalı Belediyesi 3 kez üst üste Şampiyon olan Bölükbaşı’na 910 gram altından oluşan kemerini teslim etmedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi yönetimince 2018 yılında ihale ile satın alınarak, Karaisalı Belediyesi’ne teslim edilen altın kemeri tüm çabalarına rağmen teslim edilmeyen İbrahim Bölükbaşı konuyu yargıya taşıdı. Görülen üç duruşmada karar çıkmazken, 1 Eylül’de yeniden görülecek duruşmada Ankara’dan atanan bilirkişi raporu mahkemeye sunulacak. Kemer mağduru olan pehlivan Bölükbaşı, altın kemerin belediyedeki akıbetinin ne olduğunun bilinmediğini, günümüzdeki değerinin kemer ile birlikte 1 milyon lirayı aştığını kaydetti.

Öte yandan Adana Büyükşehir Belediyesinin yeni yönetimi 2020 yılında, Karaisalı Belediye Başkanlığına bir resmi yazı yazarak ödülün kendilerine iadesini istiyor. Ancak Karaisalı belediyesi, Altın kemeri, Adana Büyükşehir Belediyesinede iade etmiyor.

İbrahim Bölükbaşı, dava sonucunda hak ettiği kemeri almayı beklediğini söyledi.

Adana Masası

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.