Spor01

Çukurova Belediyesi SK ‘ne Sultanlar Ligi’nde Salon Şoku!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çukurova Belediyesi SK ‘ne Sultanlar Ligi’nde Salon Şoku!
15 Mayıs 2022 - 10:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlk kez Misli.Com Sultanlar Ligi’nde mücadele edecek Çukurova Belediyesi, Menderes Spor Salonu’nun Sultanlar Ligi müsabakaları oynamaya yetersiz olması nedeniyle yeni sezonda ligde yapacağı maçları Yüreğir Serinevler Salonu’nda oynayacak.

Menderes Spor Salonu’nun 20×40 metrelik saha ölçüleri ile Misli.Com Sultanlar Ligi’nde maç yapılması için gerekli ölçü kriterlerine uymuyor. Yeni sezon öncesi Adana temsilcisinin maçlarını hangi salonda oynamak istediğini federasyona henüz bildirmediği öğrenildi.

MENDERES SALONU YETERSİZ

Adana’yı ilk kez Sultanlar Ligi’nde temsil edecek Çukurova Belediyesi, tarihi Menderes Spor Salonu’nun maçları oynama kriterlerine uymaması nedeniyle maçlarını başka bir salonda yapacak.

Sultanlar Ligi’nde müsabaka sahası en az 36x21m., oyun sahası en az 34×19 m. , minimum yükseklik 9 m., serbest bölgenin genişliği yan çizgilerden ölçüldüğünde en az 5 m ve dip çizgilerden ölçüldüğünde her kenarda en az 8 m., seyirci kapasitesinin en az 1000 ve minimum aydınlatmanın da 1000 lux olması gerekiyor.

Ayrıca Sultanlar Ligi müsabakalarının tümünde (normal lig etabı, play-off, klasman, baraj vb.) Görüntülü Değerlendirme Sistemi (GDS) kullanılması zorunludur.

TAKIM SOYUNMA ODALARI

Takımlar için, içinde odaya doğrudan bağlantılı müstakil duş ve tuvalet bölümü olan en az 4 soyunma odası gerekiyor. Soyunma odaları (duş ve tuvalet bölümü hariç) en az 24 m2 olacaktır. Soyunma odalarında, sıcak ve soğuk suyun aktığı en az 3 adet duş, 2 adet tuvalet, takım mensuplarının ihtiyacını karşılayacak sayıda askı ve sandalye ile 1 adet masaj masası bulunur.

DOPİNG KONTROL ODASI

Salonda en az 4 koltuk bulunan, yeterli büyüklükte, iyi aydınlatılmış, içinde ayrı bir bölüm halinde tuvaleti, masa, çöp kutusu, içinde kapalı kutularda alkolsüz ve kafeinsiz içecek bulunan buzdolabı olan doping kotrol odası bulunmalıdır. Doping kontrol odasının yeri, salonda uygun yerlere konmuş yönlendirme tabelaları marifetiyle açıkça belirtilmelidir.

BASIN ODASI VE ÇALIŞMA MERKEZİ

 Salonda, ayrı oturma yerleri ve ses sistemi ile donatılmış basın toplantısı odası veya basın mensuplarının maç öncesi ve sonrası çalışabilmesi için basın çalışma merkezi olarak ayrılmış yeterli alan bulunacaktır. Bu yerler basın tribününden gelecek basın mensuplarının, kulüp antrenörlerinin ve takım kaptanlarının kolay ulaşabileceği bir yerde konuşlandırılır. Basın çalışma merkezinde yeterli çalışma masası, sandalye, en az 2 adet telefon hattı, 1 adet cihazıyla birlikte faks hattı, kablosuz internet bağlantısı ve 1 adet fotokopi makinası bulunur.

BASIN TRİBÜNÜ

Salonun tribün bölümünde basın mensupları için en az 20 kişinin yazarak görev yapabileceği sahayı uzun kenardan veya dip çizgilerin arkasından görebileceği çalışma yeri düzenlenir. Basın için ayrılacak tribündeki bu çalışma yerinin oyunun izlenmesine engel teşkil etmeyecek şekilde bir görüntü alanına sahip ve basın çalışma merkezine kolayca ulaşılabilecek yerde olması gereklidir. Basın mensupları için ayrıca başhakemin arkasındaki müsabaka kontrol sahasında görevlerini rahatlıkla yapabilecekleri masa düzenekleri, elektrik bağlantısı, priz ve internet erişim imkânı mevcut olacaktır. Ev sahibi kulüp basın tribünü için ayrıca giriş / akreditasyon ve güvenlik önlemlerini almakla yükümlüdür.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.