Adana Onlarla Coşuyor « Adana'nın İlk İnternet Spor Sitesi

SON DAKİKA

İtalyan devlerin Adana buluşması

Adana Demirspor, Diğer Sporlar, Tenis

Çilingir yok

Adana Demirspor

Takım Ruhu

Adana Demirspor

Kaplan Lider Sever

Adana Demirspor

Üzerine gelen yana

Adana Demirspor

Bu Kez İhtar Geldi

Adana Demirspor

Şimşek Disiplinde

Adana Demirspor

6 puanlık maç

Adana Spor

Şimşek Tur Atladı

Adana Demirspor

Kaplan 4. Turda

Adana Spor

Sivas’taki Bir Puan

Adana Demirspor

Fazlasını hakettik

Adana Demirspor

Kayısı acı çıktı

Adana Demirspor

Tılsım bozuldu

Adana Demirspor

Rakip Malatyaspor

Adana Demirspor

Sezona hazırız

Diğer Sporlar

Dünya Şampiyonumuz

Diğer Sporlar

Balotelli varsa oynar

Adana Demirspor

İtalyan mucizesi

Adana Demirspor

Son gülen iyi güler

Adana Demirspor

Rotasyon ve neşter

Adana Demirspor

İnancın Zaferi

Diğer Sporlar

Futbol Kazası

Adana Spor

Rekor katılım

Diğer Sporlar

Konya Üzerinden

Adana Demirspor

Adana Onlarla Coşuyor

Bu haber 07 Mayıs 2013 - 10:14 'de eklendi ve 381 views kez görüntülendi.

Dergimizin bu sayısındaki sporcu konuklarımız, Adanamızı PTT 1. Lig’de temsil eden Adanaspor ve Adana Demirspor’un gol yollarındaki lokomotifleri Serges Flavier Mbilla Etame ve Jose Carlos Nogueira Junior…

Biri Afrika’nın göbeğinden; Kamerun’dan kopup gelmiş, diğeri dünyanın öbür ucu Brezilya’dan… Gerek oynadıkları maçlarda gösterdikleri azimleriyle, hırslarıyla, savaşçı ruhlarıyla, gerekse taraftarlarına ve takımlarına olan sevgileriyle futbolseverlerin gönüllerine taht kuran Adana’nın forvet hattındaki silahları Mbilla ve Junior ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizi siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz…

Kısa bir özgeçmiş alabilir miyim?

Junior: 18 Temmuz 1985 tarihinde Brezilya’nın Guarapari şehrinde doğdum. Bugüne kadar gerek ülkemde gerekse de Avrupa’nın çeşitli takımlarında oynadım. Bu sezon Romanya’nın Slavia Sofia takımından Adana Demirspor’a kiralık olarak geldim.

Mbilla: 22 Haziran 1988 yılında Kamerun’da doğdum. Eğitimimi orada tamamladıktan sonra o yıllarda Kamerun Milli Takımı’nın aldığı başarılı sonuçlarla futbola ilgi duydum. Yaşadığımız bölgede futbol oynamaya elverişli alanlar olmasa da en çok istediğim işi yapıyorum.

Türkiye’den ilk transfer teklifi aldığınızda, gözünüzde nasıl bir Türkiye, nasıl bir Adana canlandırdınız? Geldiğinizde umduğunuzun ne kadarı gerçekleşti? Neler düşünmediğiniz gibi çıktı?

Mbilla: Ülkenizle ilgili duyumlarım vardı ama Adana’ya geldiğim ilk an çok farklı duygular hissettim. Gerek internet aracılığı ile gerekse burada futbol oynayan arkadaşlarımdan bilgiler aldım. 2008 yılının Haziran ayından bu yana Türkiye’de futbol oynuyorum, ilk senemde biraz zorlansam da şimdi gerek bu ligi gerekse takımları daha iyi tanıyorum. Hatta artık deplasmana gideceğimizde maç oynayacağımız şehirlerin nasıl yerler olduklarını bile biliyorum.

Junior: Teklifi duyduğumda çok mutlu oldum. Gelmeden önce gerek Adana’yı gerek Türkiye’yi internetten araştırdım. Buradaki ortama, çevreye çabuk uyum sağlayabileceğimi düşündüm. Öyle de oldu; geldiğimde karşılaştığım ortama çabuk uyum sağladım.

Aile yapılarınız nasıl?

Mbilla: Ben kalabalık aileye alışkın biriyim. Çünkü ülkemizde aileler genelde kalabalık bir yapıya sahiptir. Geçen sezonun ortasında eşim Natasha’yı da Adana’ya getirdim. Uzun zaman benimle beraber kaldı. Maçlarımı izledi. O da buradaki ilgiyi görünce çok şaşırdı. Gittiğimiz her yerde gösterilen sevgi onu da mutlu etti.

Kolay değil yıllarca yaşadığın bir ortamdan kalkıp, farklı bir ortama gelmek… Havası değişik, suyu değişik, yemekleri değişik… Bu bakımdan adaptasyonda zorluk çektiniz mi? Doğduğunuz ülke ile Türkiye’nin en belirgin farklılıklarını sizden öğrenmek isterim.

Junior: Tabi ki farklılıkları var ama ben Adana’da adaptasyon sorunu yaşamadım. Çünkü Adana, Brezilya’da yaşadığım şehre benziyor. Din farklılıkları, namaz kılınması gibi kültürel farklılıkları var.

Mbilla: Yabancı bir futbolcu olarak kültürel farklılığı yaşamadım desem yalan olur. İşin ilginç yönü ülkenizde her kültürden insanlar yaşıyor. Takım arkadaşlarım da adapte olmamda bana yardımcı oldular. Tabi ki takımda oynayan diğer vatandaşım Kibong, Nijeryalı Chibuzoru ve önceki yıllarda oynayan Fredric’in olması hepimiz adına önemli bir şans. Gurbetçi futbolcular da tıpkı bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamışlardır.

İlk günler çok zorlandım. Yemek kültürleri alışamadığım olaylardan biriydi. Bizim ülkemizde daha çok beyaz et tüketilirken, Adana’da kırmızı etin çok sevildiğini gördüm. Kahvaltı kültürlerimizde de farklılık var. Ama şimdi yemekler önüme geldiği zaman zorlanmıyorum. Sütlü tatlıları çok seviyorum. Ülkeme gittiğimde arkadaşlarıma sizin tatlılarınızdan övgüyle bahsediyorum. Buraya geldiğimde tek alışkın olduğum, sıcak havaydı. Kamerun’da da yazlar çok sıcak geçiyor çünkü.

Şu an oynamak istediğiniz mevkide misiniz yoksa “Şu mevkide oynasam randımanım artar” dediğiniz başka bir mevki var mı?

Junior: Mustafa Uğur hocamız gelmeden önce sol önde oynuyordum. Sonrasında bana forvet arkasında görev verdi. Şu anki oynadığım pozisyondan memnunum.

Mbilla: Futbola başladığım ilk andan beri santrafor oynuyorum. Gol attırmayı ve atmayı çok seviyorum. Adanaspor’da zaman zaman sol açıkta görev yaptım. Ama asıl yerim tabi ki ileri uç. Arkadaşlarımın topu ayağıma atmalarını istiyorum, bu bana çok avantaj sağlıyor.

Türk insanı ve kendi ülkelerinizin insanları arasındaki farklılar nelerdir? İyi dostluklar kurabildiniz mi Adana’da?

Junior: Burası Brezilya’dan farksız aslında. İnsanları çok misafirperverler ve çok sıcakkanlılar. Burada özellikle tercümanım bana çok yardımcı oldu her konuda ve ilk dostluğumuz da onunla oldu.

Mbilla: Adana’da çok önemli dostluklar kurdum. Futbol yaşamımda buranın yeri her zaman farklı olacaktır. İzin günlerimde gezdiğim, zaman geçirdiğim yerler, gittiğim lokantalar var. O yüzden “Türkiye” denilince aklıma ilk Adana gelecek.

Futboldaki hedefleriniz neler? Kendinizi 2-3 yıl sonra nerede görüyorsunuz?

Junior: Benim hedeflerim arasında Süper Lig’deki bir takımda forma şansı bulmak var, umarım bu hedefimi en kısa zamanda gerçekleştirebilirim.

Mbilla: İşimi çok seviyorum. Hedefim, öncelikle Adanaspor’un Süper Lig’de olmasıdır. Geçen sezon buna çok yaklaşmıştık ama olmadı. Sonrasında tabi ki benim de hedeflerim var, bunu zaman gösterecek. Ayrıca milli takım formasını giymeyi çok istiyorum. Kamerun A Milli Takımı’nda çok önemli isimler var ve ülkemizde futbol oynayan herkes kendisine bu hedefi koyar.

Futbolun haricinde zamanı nasıl geçiyorsunuz? Sinemaya gider misiniz? Hangi tür filmlerden hoşlanırsınız? Son izlediğiniz film hangisi?

Junior: Futbol haricinde genellikle ailemle, eşimle zaman geçiriyorum. Alışveriş merkezlerine ve restoranlara gitmeyi seviyorum.

Mbilla: Evde zaman geçirmekten daha çok hoşlanırım. Araba sürmekten çok hoşlanıyorum. Fırsat buldukça sinemaya gidiyorum. Son olarak Antalya’da takım arkadaşlarımla beraber Cem Yılmaz’ın gösterisini izlemiştik.

Kitap okur musunuz, hangi tür kitaplardan hoşlanırsınız?

Mbilla: Kitap okumayı çok seviyorum. Genelde karayolu deplasmanlarında sürekli kitap okurum. Bazen dini kitapları okumaktan, bazen de roman okumaktan hoşlanırım. Böylece  yorgunluğumu da gidermiş oluyorum.

Yemekle aranız nasıl? Adana kebabını sevdiniz mi? Ülkelerinizden özlediğiniz lezzetler var mı?

Junior: Adana’daki yemeklerin çoğunu seviyorum. Adana Kebabı da bu sevdiğim yemekler arasında. Ülke yemeklerinden ise Feijoada’yı özledim. (Feijoada Brezilya’nın ulusal yemeği. Fasülye anlamına gelen feijoada salçalı domuz, sığır eti ve barbunya fasülyesi ile pişiriliyor)

Mbilla: Annemin yaptığı yemekleri çok özledim. Kırmızı eti pek sevdiğim söylenemez. Bizim oralarda balık ve tavuğu tuza yatırarak yapılan bir yemek var. Annem onu çok güzel yapar. Gittiğimde ilk gün o yemeği yiyorum.

 Futbolcu olmasaydınız ne olmak isterdiniz?

Junior: Ben futbol oynamak için doğduğumu düşünüyorum.

Mbilla: Ülkem iş konusunda biraz sıkıntı yaşayan bir yer. Ben futbol dışında bir iş yapamazdım. O yüzden gücümün yettiği sürece futbol oynamak istiyorum.

Kazandıklarınızı yatırıma dönüştürebiliyor musunuz?

Junior: Evet, geleceğimi garantiye alacak yatırımlar yapıyorum.

Mbilla: Kazandığım paraları gücüm doğrultusunda değerlendirmeye çalışıyorum. Daha önümde uzun seneler var. Hedeflerimle birlikte yatırımlarım da farklılaşacaktır.

Ülkelerinize dair özlemleriniz neler?

Junior: Ben Brezilya’nın en çok sahillerini özlüyorum.

Mbilla: Bazı zamanlarda ülkemi ve ailemi çok özlüyorum. Devre arasını ve noel tatilimi bazen Fransa’da bazen de ailemle geçiriyorum. O gün tüm aile birlikte oluyor ve hasret gideriyoruz. Ama bu bizim işimiz tabi. Her özlediğimizde ailemizin yanında olamıyoruz. Bazen sanal alemde sevdiklerimizi görüyoruz.

Her ikinizin de taraftarlarla arasının iyi olduğunu, onlar tarafından sevildiğinizi biliyoruz. Sizin taraftarlar hakkında düşüncelerinizi dinlemek isteriz?

Junior: Taraftarı ben de çok seviyorum. Onlara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada oynamaktan çok memnunum. Adana Demirspor taraftarıyla birlikte çok büyük bir camia.

Mbilla: Adanaspor taraftarı ilk günden bu yana beni çok seviyor. Ben de onları çok seviyorum. Atılan her golden sonra yüzlerindeki ifadeyi görmek benim için çok önemli. Kasımpaşa maçında son saniyede atılan golden sonra ağlayan insanları gördüm. Bu sezon bu hasrete son verip onların hep gülmesini sağlamak istiyoruz.

Beğendiğiniz ve örnek aldığınız futbolcular kimler?

Junior: Ben Neymar’ı beğeniyorum.

Mbilla: Tabi ki birçok oyuncuyu izlemekten zevk alıyorum. Kamerunlu oyuncuları takip ediyor, vatandaşlarımı fırsat buldukça izliyorum. “Özellikle şu isim” demeyeceğim ama Türkiye kariyeri kısa süren Bienvenu’nün çok iyi bir futbolcu olduğunu biliyorum.

Takip ettiğiniz ligler hangileri?

Junior: Brezilya Ligi’ni takip ediyorum.

Mbilla: Fransa Ligi’ni, Süper Lig’i, kendi ligimizi ve La Liga’yı izlemekten zevk alıyorum.

ADNAN ERCAN

Dergimizin bu sayısındaki sporcu konuklarımız, Adanamızı PTT 1. Lig’de temsil eden Adanaspor ve Adana Demirspor’un gol yollarındaki lokomotifleri Serges Flavier Mbilla Etame ve Jose Carlos Nogueira Junior…

Biri Afrika’nın göbeğinden; Kamerun’dan kopup gelmiş, diğeri dünyanın öbür ucu Brezilya’dan… Gerek oynadıkları maçlarda gösterdikleri azimleriyle, hırslarıyla, savaşçı ruhlarıyla, gerekse taraftarlarına ve takımlarına olan sevgileriyle futbolseverlerin gönüllerine taht kuran Adana’nın forvet hattındaki silahları Mbilla ve Junior ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizi siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz…

Kısa bir özgeçmiş alabilir miyim?

Junior: 18 Temmuz 1985 tarihinde Brezilya’nın Guarapari şehrinde doğdum. Bugüne kadar gerek ülkemde gerekse de Avrupa’nın çeşitli takımlarında oynadım. Bu sezon Romanya’nın Slavia Sofia takımından Adana Demirspor’a kiralık olarak geldim.

Mbilla: 22 Haziran 1988 yılında Kamerun’da doğdum. Eğitimimi orada tamamladıktan sonra o yıllarda Kamerun Milli Takımı’nın aldığı başarılı sonuçlarla futbola ilgi duydum. Yaşadığımız bölgede futbol oynamaya elverişli alanlar olmasa da en çok istediğim işi yapıyorum.

Türkiye’den ilk transfer teklifi aldığınızda, gözünüzde nasıl bir Türkiye, nasıl bir Adana canlandırdınız? Geldiğinizde umduğunuzun ne kadarı gerçekleşti? Neler düşünmediğiniz gibi çıktı?

Mbilla: Ülkenizle ilgili duyumlarım vardı ama Adana’ya geldiğim ilk an çok farklı duygular hissettim. Gerek internet aracılığı ile gerekse burada futbol oynayan arkadaşlarımdan bilgiler aldım. 2008 yılının Haziran ayından bu yana Türkiye’de futbol oynuyorum, ilk senemde biraz zorlansam da şimdi gerek bu ligi gerekse takımları daha iyi tanıyorum. Hatta artık deplasmana gideceğimizde maç oynayacağımız şehirlerin nasıl yerler olduklarını bile biliyorum.

Junior: Teklifi duyduğumda çok mutlu oldum. Gelmeden önce gerek Adana’yı gerek Türkiye’yi internetten araştırdım. Buradaki ortama, çevreye çabuk uyum sağlayabileceğimi düşündüm. Öyle de oldu; geldiğimde karşılaştığım ortama çabuk uyum sağladım.

Aile yapılarınız nasıl?

Mbilla: Ben kalabalık aileye alışkın biriyim. Çünkü ülkemizde aileler genelde kalabalık bir yapıya sahiptir. Geçen sezonun ortasında eşim Natasha’yı da Adana’ya getirdim. Uzun zaman benimle beraber kaldı. Maçlarımı izledi. O da buradaki ilgiyi görünce çok şaşırdı. Gittiğimiz her yerde gösterilen sevgi onu da mutlu etti.

Kolay değil yıllarca yaşadığın bir ortamdan kalkıp, farklı bir ortama gelmek… Havası değişik, suyu değişik, yemekleri değişik… Bu bakımdan adaptasyonda zorluk çektiniz mi? Doğduğunuz ülke ile Türkiye’nin en belirgin farklılıklarını sizden öğrenmek isterim.

Junior: Tabi ki farklılıkları var ama ben Adana’da adaptasyon sorunu yaşamadım. Çünkü Adana, Brezilya’da yaşadığım şehre benziyor. Din farklılıkları, namaz kılınması gibi kültürel farklılıkları var.

Mbilla: Yabancı bir futbolcu olarak kültürel farklılığı yaşamadım desem yalan olur. İşin ilginç yönü ülkenizde her kültürden insanlar yaşıyor. Takım arkadaşlarım da adapte olmamda bana yardımcı oldular. Tabi ki takımda oynayan diğer vatandaşım Kibong, Nijeryalı Chibuzoru ve önceki yıllarda oynayan Fredric’in olması hepimiz adına önemli bir şans. Gurbetçi futbolcular da tıpkı bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamışlardır.

İlk günler çok zorlandım. Yemek kültürleri alışamadığım olaylardan biriydi. Bizim ülkemizde daha çok beyaz et tüketilirken, Adana’da kırmızı etin çok sevildiğini gördüm. Kahvaltı kültürlerimizde de farklılık var. Ama şimdi yemekler önüme geldiği zaman zorlanmıyorum. Sütlü tatlıları çok seviyorum. Ülkeme gittiğimde arkadaşlarıma sizin tatlılarınızdan övgüyle bahsediyorum. Buraya geldiğimde tek alışkın olduğum, sıcak havaydı. Kamerun’da da yazlar çok sıcak geçiyor çünkü.

Şu an oynamak istediğiniz mevkide misiniz yoksa “Şu mevkide oynasam randımanım artar” dediğiniz başka bir mevki var mı?

Junior: Mustafa Uğur hocamız gelmeden önce sol önde oynuyordum. Sonrasında bana forvet arkasında görev verdi. Şu anki oynadığım pozisyondan memnunum.

Mbilla: Futbola başladığım ilk andan beri santrafor oynuyorum. Gol attırmayı ve atmayı çok seviyorum. Adanaspor’da zaman zaman sol açıkta görev yaptım. Ama asıl yerim tabi ki ileri uç. Arkadaşlarımın topu ayağıma atmalarını istiyorum, bu bana çok avantaj sağlıyor.

Türk insanı ve kendi ülkelerinizin insanları arasındaki farklılar nelerdir? İyi dostluklar kurabildiniz mi Adana’da?

Junior: Burası Brezilya’dan farksız aslında. İnsanları çok misafirperverler ve çok sıcakkanlılar. Burada özellikle tercümanım bana çok yardımcı oldu her konuda ve ilk dostluğumuz da onunla oldu.

Mbilla: Adana’da çok önemli dostluklar kurdum. Futbol yaşamımda buranın yeri her zaman farklı olacaktır. İzin günlerimde gezdiğim, zaman geçirdiğim yerler, gittiğim lokantalar var. O yüzden “Türkiye” denilince aklıma ilk Adana gelecek.

Futboldaki hedefleriniz neler? Kendinizi 2-3 yıl sonra nerede görüyorsunuz?

Junior: Benim hedeflerim arasında Süper Lig’deki bir takımda forma şansı bulmak var, umarım bu hedefimi en kısa zamanda gerçekleştirebilirim.

Mbilla: İşimi çok seviyorum. Hedefim, öncelikle Adanaspor’un Süper Lig’de olmasıdır. Geçen sezon buna çok yaklaşmıştık ama olmadı. Sonrasında tabi ki benim de hedeflerim var, bunu zaman gösterecek. Ayrıca milli takım formasını giymeyi çok istiyorum. Kamerun A Milli Takımı’nda çok önemli isimler var ve ülkemizde futbol oynayan herkes kendisine bu hedefi koyar.

Futbolun haricinde zamanı nasıl geçiyorsunuz? Sinemaya gider misiniz? Hangi tür filmlerden hoşlanırsınız? Son izlediğiniz film hangisi?

Junior: Futbol haricinde genellikle ailemle, eşimle zaman geçiriyorum. Alışveriş merkezlerine ve restoranlara gitmeyi seviyorum.

Mbilla: Evde zaman geçirmekten daha çok hoşlanırım. Araba sürmekten çok hoşlanıyorum. Fırsat buldukça sinemaya gidiyorum. Son olarak Antalya’da takım arkadaşlarımla beraber Cem Yılmaz’ın gösterisini izlemiştik.

Kitap okur musunuz, hangi tür kitaplardan hoşlanırsınız?

Mbilla: Kitap okumayı çok seviyorum. Genelde karayolu deplasmanlarında sürekli kitap okurum. Bazen dini kitapları okumaktan, bazen de roman okumaktan hoşlanırım. Böylece  yorgunluğumu da gidermiş oluyorum.

Yemekle aranız nasıl? Adana kebabını sevdiniz mi? Ülkelerinizden özlediğiniz lezzetler var mı?

Junior: Adana’daki yemeklerin çoğunu seviyorum. Adana Kebabı da bu sevdiğim yemekler arasında. Ülke yemeklerinden ise Feijoada’yı özledim. (Feijoada Brezilya’nın ulusal yemeği. Fasülye anlamına gelen feijoada salçalı domuz, sığır eti ve barbunya fasülyesi ile pişiriliyor)

Mbilla: Annemin yaptığı yemekleri çok özledim. Kırmızı eti pek sevdiğim söylenemez. Bizim oralarda balık ve tavuğu tuza yatırarak yapılan bir yemek var. Annem onu çok güzel yapar. Gittiğimde ilk gün o yemeği yiyorum.

 Futbolcu olmasaydınız ne olmak isterdiniz?

Junior: Ben futbol oynamak için doğduğumu düşünüyorum.

Mbilla: Ülkem iş konusunda biraz sıkıntı yaşayan bir yer. Ben futbol dışında bir iş yapamazdım. O yüzden gücümün yettiği sürece futbol oynamak istiyorum.

Kazandıklarınızı yatırıma dönüştürebiliyor musunuz?

Junior: Evet, geleceğimi garantiye alacak yatırımlar yapıyorum.

Mbilla: Kazandığım paraları gücüm doğrultusunda değerlendirmeye çalışıyorum. Daha önümde uzun seneler var. Hedeflerimle birlikte yatırımlarım da farklılaşacaktır.

Ülkelerinize dair özlemleriniz neler?

Junior: Ben Brezilya’nın en çok sahillerini özlüyorum.

Mbilla: Bazı zamanlarda ülkemi ve ailemi çok özlüyorum. Devre arasını ve noel tatilimi bazen Fransa’da bazen de ailemle geçiriyorum. O gün tüm aile birlikte oluyor ve hasret gideriyoruz. Ama bu bizim işimiz tabi. Her özlediğimizde ailemizin yanında olamıyoruz. Bazen sanal alemde sevdiklerimizi görüyoruz.

Her ikinizin de taraftarlarla arasının iyi olduğunu, onlar tarafından sevildiğinizi biliyoruz. Sizin taraftarlar hakkında düşüncelerinizi dinlemek isteriz?

Junior: Taraftarı ben de çok seviyorum. Onlara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada oynamaktan çok memnunum. Adana Demirspor taraftarıyla birlikte çok büyük bir camia.

Mbilla: Adanaspor taraftarı ilk günden bu yana beni çok seviyor. Ben de onları çok seviyorum. Atılan her golden sonra yüzlerindeki ifadeyi görmek benim için çok önemli. Kasımpaşa maçında son saniyede atılan golden sonra ağlayan insanları gördüm. Bu sezon bu hasrete son verip onların hep gülmesini sağlamak istiyoruz.

Beğendiğiniz ve örnek aldığınız futbolcular kimler?

Junior: Ben Neymar’ı beğeniyorum.

Mbilla: Tabi ki birçok oyuncuyu izlemekten zevk alıyorum. Kamerunlu oyuncuları takip ediyor, vatandaşlarımı fırsat buldukça izliyorum. “Özellikle şu isim” demeyeceğim ama Türkiye kariyeri kısa süren Bienvenu’nün çok iyi bir futbolcu olduğunu biliyorum.

Takip ettiğiniz ligler hangileri?

Junior: Brezilya Ligi’ni takip ediyorum.

Mbilla: Fransa Ligi’ni, Süper Lig’i, kendi ligimizi ve La Liga’yı izlemekten zevk alıyorum.

ADNAN ERCAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
adana escortadapazarı escortadıyaman escortafşin escortafyon escortağrı escortahlat escortakçaabat escortakçakale escortakçakoca escortakdeniz escortakhisar escortaksaray escortakşehir escortaksu escortakyazı escortalanya escortalaşehir escortaliağa escortaltıeylül escortaltınordu escortamasya escortanamur escortankara escortantakya escortantalya escortaraklı escortardahan escortardeşen escortarnavutköy escortatakum escortavanos escortavcılar escortaydın escortayvacık escortayvalık escortaziziye escortbabaeski escortbafra escortbağcılar escortbağlar escortbalıkesir escortbandırma escortbartın escortbatıkent escortbatman escortbattalgazi escortbayburt escortbelek escortbesni escortbeylikdüzü escortbeyşehir escortbiga escortbilecik escortbingöl escortbirecik escortbismil escortbitlis escortbodrum escortbolu escortbor escortbornova escortboyabat escortbozüyük escortbuca escortbucak escortbulancak escortbulanık escortbünyan escortburdur escortbursa escortçan escortçanakkale escortcanik escortçankaya escortçankırı escortçarşamba escortçayeli escortçekmeköy escortçerkeş escortçerkezköy escortçeşme escortceyhan escortçivril escortçorlu escortçorum escortçubuk escortçukurova escortçumra escortdalaman escortdarıca escortdatça escortdavutlar escortdefne escortdenizli escortderince escortdeveli escortdidim escortdigor escortdinar escortdiyadin escortdiyarbakır escortdoğanşehir escortdoğubayazıt escortdörtyol escortdulkadiroğlu escortdüzce escortedirne escortedremit escortefeler escortelazığ escortelbistan escortemirdağ escorterbaa escorterdemli escortereğli escorterenler escortergani escortergene escorterzincan escorterzurum escortescortesenler escorteskil escorteskişehir escortespiye escorteyyübiye escortfatih escortfatsa escortfethiye escortfinike escortfındıklı escortgaziantep escortgaziemir escortgebze escortgediz escortgelibolu escortgemerek escortgemlik escortgerede escortgiresun escortgölbaşı escortgölcük escortgörele escortgörükle escortgöynük escortgümbet escortgümüşhane escortgüngören escortgüroymak escortgürsu escorthakkari escorthaliliye escorthatay escorthaymana escorthorasan escortiğdır escortilgaz escorti̇lkadım escorti̇negöl escorti̇skenderun escortisparta escorti̇stanbul escorti̇zmir escorti̇zmit escorti̇znik escortkadirli escortkadıköy escortkağıthane escortkağızman escortkahta escortkaman escortkangal escortkapaklı escortkarabük escortkaracabey escortkarahayıt escortkaraköprü escortkaraman escortkaratay escortkaresi escortkars escortkarşıyaka escortkartal escortkaş escortkastamonu escortkaynaşlı escortkayseri escortkeçiören escortkemer escortkepez escortkeşan escortkeskin escortkestel escortkilis escortkırıkhan escortkırıkkale escortkırkağaç escortkırklareli escortkırşehir escortkızıltepe escortkocaeli escortkocasinan escortkonak escortkonya escortkonyaaltı escortkörfez escortkorkuteli escortköyceğiz escortkozan escortkumluca escortkumru escortkuşadası escortkütahya escortlara escortlüleburgaz escortmalatya escortmalazgirt escortmalkara escortmaltepe escortmamak escortmanavgat escortmanisa escortmaraş escortmardin escortmarmaris escortmelikgazi escortmenemen escortmenteşe escortmeram escortmersin escortmerzifon escortmezitli escortmilas escortmucur escortmudanya escortmudurnu escortmuğla escortmuratpaşa escortmuş escortmut escortnazilli escortnevşehir escortniğde escortniksar escortnilüfer escortnizip escortnurdağı escortödemiş escortof escortoltu escortonikişubat escortordu escortorhangazi escortortahisar escortortaköy escortosmancık escortosmangazi escortosmaniye escortpalandöken escortpamukkale escortpamukova escortpatnos escortpayas escortpazar escortpazarcık escortpendik escortpolatlı escortrize escortsafranbolu escortşahinbey escortsakarya escortsalihli escortsamandağ escortsamsun escortsandıklı escortşanlıurfa escortsapanca escortsarıçam escortsarıkamış escortsarıyer escortşarkışla escortşehitkamil escortselçuklu escortselim escortserdivan escortserik escortseyhan escortsiirt escortsilifke escortsimav escortsincan escortsinop escortşişli escortsivas escortsiverek escortşırnak escortsöğüt escortsöke escortsoma escortsultangazi escortsuluova escortsungurlu escortsur escortsuruç escortsuşehri escortsusurluk escorttalas escorttarsus escorttaşova escorttavşanlı escorttekirdağ escortterme escorttire escorttirebolu escorttokat escorttorbalı escorttoroslar escorttrabzon escortturgutlu escortturhal escorttürkoğlu escorttuzla escortulus escortümraniye escortünye escortürgüp escorturla escortuşak escortüsküdar escortüzümlü escortvan escortvarto escortviranşehir escortyahşihan escortyahyalı escortyakutiye escortyalova escortyatağan escortyenişehir escortyeşilyurt escortyıldırım escortyıldızeli escortyomra escortyozgat escortyunusemre escortyüreğir escortzara escortzeytinburnu escortzile escortzonguldak escortAydın escortmuğla escorttekirdağ escortmanisa escortbalıkesir escortmanavgat escortalanya escortfethiye escortdidim escorttrabzon escortelazığ escortordu escortkütahya escortısparta escortrize escortmaraş escortyalova escortgiresun escortyozgat escorttokat escortşanlıurfa escortsivas escortbatman escorterzurum escortsinop escortkırşehir escortkaraman escortkırıkkale escortbolu escortamasya escortniğde escortuşak escortedirne escortçorum escortosmaniye escortzonguldak escortvan escorterzincan escortsöke escortnazilli escortkuşadası escortefeler escortdidim escortçine escortbodrum escortfethiye escortmarmaris escortdalaman escortmenteşe escortmilas escortortaca escortseydikemer escortçerkezköy escortçorlu escortergene escortkapaklı escortmalkara escortsüleymanpaşa escortakhisar escortalaşehir escortsalihli escortşehzadeler escortsoma escortturgutlu escortyunusemre escortbandırma escortaltıeylül escortayvalık escortbigadiç escortburhaniye escortgönen escortkaresi escortsusurluk escortayvacık escortbiga escortçan escortgelibolu escortyenice escortakçaabat escortaraklı escortof escortortahisar escortyomra escortkarakoçan escortkovancılar escortaltınordu escortfatsa escortperşembe escortünye escorttavşanlı escortsimav escortdomaniç escorteğirdir escortyalvaç escortardeşen escortcayeli escortfındıklı escortpazar escortafşin escortdulkadiroğlu escortElbistan escortonikişubat escortpazarcık escorttürkoğlu escortaltınova escortçiftlikköy escortçınarcık escortbulancak escortespiye escorteynesil escortgörele escortpiraziz escorttirebolu escortyağlıdere escortsorgun escortsarıkaya escortçayıralan escortboğazlıyan escortakdağmadeni escorterbaa escortniksar escortturhal escortzile escortviranşehir escortsuruç escortsiverek escortkaraköprü escorthaliliye escorteyyübiye escortakçakale escortzara escortYıldızeli escortsuşehri escortşarkışla escortgemerek escortkozluk escortsason escortaziziye escorthorasan escortoltu escortpalandöken escortyakutiye escortayancık escortboyabat escortgerze escortkaman escortmucur escortermenek escortsarıveliler escortkeskin escortyahşihan escortgerede escortgöynük escortmengen escortmudurnu escortgöynücek escortgümüşhacıköy escortmerzifon escortsuluova escorttaşova escortbor escortçamardı escortulukışla escortbanaz escorteşme escortsivaslı escorthavsa escortipsala escortkeşan escortosmancık escortsungurlu escortbahçe escorthasanbeyli escortkadirli escorttoprakkale escortalaplı escortçaycuma escortereğli escortkilimli escortbaşkale escortipekyolu escortözalp escorttuşba escortkemah escortrefahiye escorttercan escortüzümlü escorthttp://www.ddtshanghaiescort.comAntalya escortBursa escortMersin escortAydın escortBalıkesir escortÇanakkale escortKıbrıs escortKütahya escortManisa escortMuğla escortTekirdağ escortTrabzon escortYalova escortIsparta escortMaraş escortOrdu escortRize escortSivas escortAfyon escortAksaray escortGiresun escortŞanlıurfa escortYozgat escortErzurum escortAmasya escortÇorum escortTokat escortUşak escortVan escortBolu escortBurdur escortKırşehir escortNiğde escortOsmaniye escortZonguldak escortDüzce escortEdirne escortErzincan escortKarabük escortKaraman escortKastamonu escortKırıkkale escortKırklareli escortmanavgat escortalanya escortbelek escortaksu escortfinike escortgazipaşa escortgüllük escortkaş escortkemer escortkepez escortkonyaaltı escortkorkuteli escortkumluca escortlara escortmuratpaşa escortserik escortgemlik escortgürsu escortinegöl escortiznik escortmudanya escortnilüfer escortorhangazi escortosmangazi escortyıldırım escortkuşadası escortdidim escortnazilli escortsöke escortefeler escortbandırma escortaltıeylül escortedremit escortkaresi escortsusurluk escortbodrum escortgümbet escortturgutreis escortdalaman escortfethiye escortköyceğiz escortmarmaris escortçerkezköy escortçorlu escortkapaklı escortsüleymanpaşa escortmeram escortanamur escorterdemli escortmezitli escortsilifke escorttarsus escortakhisar escortsalihli escortsoma escortturgutlu escortgirne escortlefkoşa escortbiga escortçan escortgelibolu escortdinar escortemirdağ escortsandıklı escortmerzifon escortsuluova escorttaşova escortyeşilyurt escortgerede escortmengen escortbucak escortkadirli escortosmancık escortsungurlu escortakçakoca escortipsala escortkeşan escortkilimli escortüzümlü escortaziziye escortpalandöken escortyakutiye escortbulancak escortespiye escorttirebolu escortsafranbolu escortlüleburgaz escortgediz escortsimav escorttavşanlı escortelbistan escortfatsa escortünye escortardeşen escortçayeli escortbirecik escorteyyübiye escorthaliliye escortsiverek escortsuruç escortviranşehir escortkangal escortşarkışla escortsuşehri escortyıldızeli escorterbaa escortniksar escortturhal escortakçaabat escortaraklı escortof escortortahisar escortsorgun escortwww.elmasajeinfantil.comistanbul masaj salonuankara masaj salonuizmir masaj salonubursa masaj salonuantalya masaj salonuadana masaj salonukonya masaj salonuşanlıurfa masaj salonugaziantep masaj salonukocaeli masaj salonumersin masaj salonudiyarbakır masaj salonuhatay masaj salonumanisa masaj salonukayseri masaj salonusamsun masaj salonubalıkesir masaj salonumaraş masaj salonuvan masaj salonuaydın masaj salonutekirdağ masaj salonusakarya masaj salonudenizli masaj salonumuğla masaj salonubağcılar masaj salonubahçelievler masaj salonuesenler masaj salonuesenyurt masaj salonukadıköy masaj salonukağıthane masaj salonukartal masaj salonuküçükçekmece masaj salonumaltepe masaj salonupendik masaj salonusultangazi masaj salonuümraniye masaj salonuüsküdar masaj salonualiağa masaj salonualsancak masaj salonubayraklı masaj salonubornova masaj salonubuca masaj salonuçeşme masaj salonuçiğli masaj salonugaziemir masaj salonukarşıyaka masaj salonukonak masaj salonumenemen masaj salonuödemiş masaj salonutorbalı masaj salonuçankaya masaj salonukeçiören masaj salonumamak masaj salonupolatlı masaj salonusincan masaj salonualanya masaj salonubelek masaj salonukaş masaj salonukemer masaj salonukorkuteli masaj salonulara masaj salonumanavgat masaj salonuserik masaj salonuside masaj salonudidim masaj salonuefeler masaj salonukuşadası masaj salonunazilli masaj salonualtıeylül masaj salonubandırma masaj salonuedremit masaj salonukaresi masaj salonususurluk masaj salonugemlik masaj salonugürsu masaj salonuinegöl masaj salonumudanya masaj salonunilüfer masaj salonuosmangazi masaj salonuyıldırım masaj salonubiga masaj salonuçan masaj salonugelibolu masaj salonuadıyaman masaj salonuafyon masaj salonuağrı masaj salonuaksaray masaj salonuamasya masaj salonuardahan masaj salonuartvin masaj salonubartın masaj salonubatman masaj salonubayburt masaj salonubilecik masaj salonubingöl masaj salonubitlis masaj salonubolu masaj salonuburdur masaj salonuçanakkale masaj salonuçankırı masaj salonuçorum masaj salonudüzce masaj salonuedirne masaj salonuelazığ masaj salonuerzincan masaj salonuerzurum masaj salonueskişehir masaj salonugiresun masaj salonugümüşhane masaj salonuığdır masaj salonuısparta masaj salonukarabük masaj salonukaraman masaj salonukastamonu masaj salonukilis masaj salonukırıkkale masaj salonukırklareli masaj salonukırşehir masaj salonuuşak masaj salonukütahya masaj salonumalatya masaj salonumardin masaj salonunevşehir masaj salonuniğde masaj salonuordu masaj salonutrabzon masaj salonuosmaniye masaj salonurize masaj salonusiirt masaj salonusinop masaj salonusivas masaj salonutokat masaj salonukarahayıt masaj salonupamukkale masaj salonunizip masaj salonuşahinbey masaj salonuşehitkamil masaj salonuantakya masaj salonudefne masaj salonuiskenderun masaj salonudarıca masaj salonugebze masaj salonugölcük masaj salonuizmit masaj salonukörfez masaj salonuakşehir masaj salonubeyşehir masaj salonuereğli masaj salonukaratay masaj salonumeram masaj salonuselçuklu masaj salonuakhisar masaj salonualaşehir masaj salonusoma masaj salonuturgutlu masaj salonuakdeniz masaj salonuanamur masaj salonuerdemli masaj salonumezitli masaj salonusilifke masaj salonutarsus masaj salonutoroslar masaj salonuyenişehir masaj salonubodrum masaj salonudalaman masaj salonufethiye masaj salonuköyceğiz masaj salonumarmaris masaj salonumenteşe masaj salonumilas masaj salonuadapazarı masaj salonuserdivan masaj salonuatakum masaj salonuçarşamba masaj salonuilkadım masaj salonueyyübiye masaj salonusiverek masaj salonuviranşehir masaj salonuçerkezköy masaj salonuçorlu masaj salonuerbaa masaj salonu
malatya escort bayanbursa escort bayanantalya escort bayankonya escort bayanmersin escort