Adana Onlarla Coşuyor « Adana'nın İlk İnternet Spor Sitesi

SON DAKİKA

Futbol Kazası

Adana Spor

Rekor katılım

Diğer Sporlar

Konya Üzerinden

Adana Demirspor

Adana Onlarla Coşuyor

Bu haber 07 Mayıs 2013 - 10:22 'de eklendi ve 430 views kez görüntülendi.

Dergimizin bu sayısındaki sporcu konuklarımız, Adanamızı PTT 1. Lig’de temsil eden Adanaspor ve Adana Demirspor’un gol yollarındaki lokomotifleri Serges Flavier Mbilla Etame ve Jose Carlos Nogueira Junior…

Biri Afrika’nın göbeğinden; Kamerun’dan kopup gelmiş, diğeri dünyanın öbür ucu Brezilya’dan… Gerek oynadıkları maçlarda gösterdikleri azimleriyle, hırslarıyla, savaşçı ruhlarıyla, gerekse taraftarlarına ve takımlarına olan sevgileriyle futbolseverlerin gönüllerine taht kuran Adana’nın forvet hattındaki silahları Mbilla ve Junior ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizi siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz…

Kısa bir özgeçmiş alabilir miyim?

 

Junior: 18 Temmuz 1985 tarihinde Brezilya’nın Guarapari şehrinde doğdum. Bugüne kadar gerek ülkemde gerekse de Avrupa’nın çeşitli takımlarında oynadım. Bu sezon Romanya’nın Slavia Sofia takımından Adana Demirspor’a kiralık olarak geldim.

 

Mbilla: 22 Haziran 1988 yılında Kamerun’da doğdum. Eğitimimi orada tamamladıktan sonra o yıllarda Kamerun Milli Takımı’nın aldığı başarılı sonuçlarla futbola ilgi duydum. Yaşadığımız bölgede futbol oynamaya elverişli alanlar olmasa da en çok istediğim işi yapıyorum.

 

Türkiye’den ilk transfer teklifi aldığınızda, gözünüzde nasıl bir Türkiye, nasıl bir Adana canlandırdınız? Geldiğinizde umduğunuzun ne kadarı gerçekleşti? Neler düşünmediğiniz gibi çıktı?

Mbilla: Ülkenizle ilgili duyumlarım vardı ama Adana’ya geldiğim ilk an çok farklı duygular hissettim. Gerek internet aracılığı ile gerekse burada futbol oynayan arkadaşlarımdan bilgiler aldım. 2008 yılının Haziran ayından bu yana Türkiye’de futbol oynuyorum, ilk senemde biraz zorlansam da şimdi gerek bu ligi gerekse takımları daha iyi tanıyorum. Hatta artık deplasmana gideceğimizde maç oynayacağımız şehirlerin nasıl yerler olduklarını bile biliyorum.

Junior: Teklifi duyduğumda çok mutlu oldum. Gelmeden önce gerek Adana’yı gerek Türkiye’yi internetten araştırdım. Buradaki ortama, çevreye çabuk uyum sağlayabileceğimi düşündüm. Öyle de oldu; geldiğimde karşılaştığım ortama çabuk uyum sağladım.

 

Aile yapılarınız nasıl?

Mbilla: Ben kalabalık aileye alışkın biriyim. Çünkü ülkemizde aileler genelde kalabalık bir yapıya sahiptir. Geçen sezonun ortasında eşim Natasha’yı da Adana’ya getirdim. Uzun zaman benimle beraber kaldı. Maçlarımı izledi. O da buradaki ilgiyi görünce çok şaşırdı. Gittiğimiz her yerde gösterilen sevgi onu da mutlu etti.

 

Kolay değil yıllarca yaşadığın bir ortamdan kalkıp, farklı bir ortama gelmek… Havası değişik, suyu değişik, yemekleri değişik… Bu bakımdan adaptasyonda zorluk çektiniz mi? Doğduğunuz ülke ile Türkiye’nin en belirgin farklılıklarını sizden öğrenmek isterim.

Junior: Tabi ki farklılıkları var ama ben Adana’da adaptasyon sorunu yaşamadım. Çünkü Adana, Brezilya’da yaşadığım şehre benziyor. Din farklılıkları, namaz kılınması gibi kültürel farklılıkları var.

Mbilla: Yabancı bir futbolcu olarak kültürel farklılığı yaşamadım desem yalan olur. İşin ilginç yönü ülkenizde her kültürden insanlar yaşıyor. Takım arkadaşlarım da adapte olmamda bana yardımcı oldular. Tabi ki takımda oynayan diğer vatandaşım Kibong, Nijeryalı Chibuzoru ve önceki yıllarda oynayan Fredric’in olması hepimiz adına önemli bir şans. Gurbetçi futbolcular da tıpkı bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamışlardır.

İlk günler çok zorlandım. Yemek kültürleri alışamadığım olaylardan biriydi. Bizim ülkemizde daha çok beyaz et tüketilirken, Adana’da kırmızı etin çok sevildiğini gördüm. Kahvaltı kültürlerimizde de farklılık var. Ama şimdi yemekler önüme geldiği zaman zorlanmıyorum. Sütlü tatlıları çok seviyorum. Ülkeme gittiğimde arkadaşlarıma sizin tatlılarınızdan övgüyle bahsediyorum. Buraya geldiğimde tek alışkın olduğum, sıcak havaydı. Kamerun’da da yazlar çok sıcak geçiyor çünkü.

Şu an oynamak istediğiniz mevkide misiniz yoksa “Şu mevkide oynasam randımanım artar” dediğiniz başka bir mevki var mı?

Junior: Mustafa Uğur hocamız gelmeden önce sol önde oynuyordum. Sonrasında bana forvet arkasında görev verdi. Şu anki oynadığım pozisyondan memnunum.

 

Mbilla: Futbola başladığım ilk andan beri santrafor oynuyorum. Gol attırmayı ve atmayı çok seviyorum. Adanaspor’da zaman zaman sol açıkta görev yaptım. Ama asıl yerim tabi ki ileri uç. Arkadaşlarımın topu ayağıma atmalarını istiyorum, bu bana çok avantaj sağlıyor.

 

Türk insanı ve kendi ülkelerinizin insanları arasındaki farklılar nelerdir? İyi dostluklar kurabildiniz mi Adana’da?

Junior: Burası Brezilya’dan farksız aslında. İnsanları çok misafirperverler ve çok sıcakkanlılar. Burada özellikle tercümanım bana çok yardımcı oldu her konuda ve ilk dostluğumuz da onunla oldu.

 

Mbilla: Adana’da çok önemli dostluklar kurdum. Futbol yaşamımda buranın yeri her zaman farklı olacaktır. İzin günlerimde gezdiğim, zaman geçirdiğim yerler, gittiğim lokantalar var. O yüzden “Türkiye” denilince aklıma ilk Adana gelecek.

 

Futboldaki hedefleriniz neler? Kendinizi 2-3 yıl sonra nerede görüyorsunuz?

Junior: Benim hedeflerim arasında Süper Lig’deki bir takımda forma şansı bulmak var, umarım bu hedefimi en kısa zamanda gerçekleştirebilirim.

 

Mbilla: İşimi çok seviyorum. Hedefim, öncelikle Adanaspor’un Süper Lig’de olmasıdır. Geçen sezon buna çok yaklaşmıştık ama olmadı. Sonrasında tabi ki benim de hedeflerim var, bunu zaman gösterecek. Ayrıca milli takım formasını giymeyi çok istiyorum. Kamerun A Milli Takımı’nda çok önemli isimler var ve ülkemizde futbol oynayan herkes kendisine bu hedefi koyar.

 

Futbolun haricinde zamanı nasıl geçiyorsunuz? Sinemaya gider misiniz? Hangi tür filmlerden hoşlanırsınız? Son izlediğiniz film hangisi?

Junior: Futbol haricinde genellikle ailemle, eşimle zaman geçiriyorum. Alışveriş merkezlerine ve restoranlara gitmeyi seviyorum.

 

Mbilla: Evde zaman geçirmekten daha çok hoşlanırım. Araba sürmekten çok hoşlanıyorum. Fırsat buldukça sinemaya gidiyorum. Son olarak Antalya’da takım arkadaşlarımla beraber Cem Yılmaz’ın gösterisini izlemiştik.

 

Kitap okur musunuz, hangi tür kitaplardan hoşlanırsınız?

Mbilla: Kitap okumayı çok seviyorum. Genelde karayolu deplasmanlarında sürekli kitap okurum. Bazen dini kitapları okumaktan, bazen de roman okumaktan hoşlanırım. Böylece  yorgunluğumu da gidermiş oluyorum.

 

Yemekle aranız nasıl? Adana kebabını sevdiniz mi? Ülkelerinizden özlediğiniz lezzetler var mı?

Junior: Adana’daki yemeklerin çoğunu seviyorum. Adana Kebabı da bu sevdiğim yemekler arasında. Ülke yemeklerinden ise Feijoada’yı özledim. (Feijoada Brezilya’nın ulusal yemeği. Fasülye anlamına gelen feijoada salçalı domuz, sığır eti ve barbunya fasülyesi ile pişiriliyor)

 

Mbilla: Annemin yaptığı yemekleri çok özledim. Kırmızı eti pek sevdiğim söylenemez. Bizim oralarda balık ve tavuğu tuza yatırarak yapılan bir yemek var. Annem onu çok güzel yapar. Gittiğimde ilk gün o yemeği yiyorum.

 

Futbolcu olmasaydınız ne olmak isterdiniz?

Junior: Ben futbol oynamak için doğduğumu düşünüyorum.

 

Mbilla: Ülkem iş konusunda biraz sıkıntı yaşayan bir yer. Ben futbol dışında bir iş yapamazdım. O yüzden gücümün yettiği sürece futbol oynamak istiyorum.

 

Kazandıklarınızı yatırıma dönüştürebiliyor musunuz?

Junior: Evet, geleceğimi garantiye alacak yatırımlar yapıyorum.

 

Mbilla: Kazandığım paraları gücüm doğrultusunda değerlendirmeye çalışıyorum. Daha önümde uzun seneler var. Hedeflerimle birlikte yatırımlarım da farklılaşacaktır.

 

Ülkelerinize dair özlemleriniz neler?

Junior: Ben Brezilya’nın en çok sahillerini özlüyorum.

 

Mbilla: Bazı zamanlarda ülkemi ve ailemi çok özlüyorum. Devre arasını ve noel tatilimi bazen Fransa’da bazen de ailemle geçiriyorum. O gün tüm aile birlikte oluyor ve hasret gideriyoruz. Ama bu bizim işimiz tabi. Her özlediğimizde ailemizin yanında olamıyoruz. Bazen sanal alemde sevdiklerimizi görüyoruz.

 

Her ikinizin de taraftarlarla arasının iyi olduğunu, onlar tarafından sevildiğinizi biliyoruz. Sizin taraftarlar hakkında düşüncelerinizi dinlemek isteriz?

Junior: Taraftarı ben de çok seviyorum. Onlara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada oynamaktan çok memnunum. Adana Demirspor taraftarıyla birlikte çok büyük bir camia.

 

Mbilla: Adanaspor taraftarı ilk günden bu yana beni çok seviyor. Ben de onları çok seviyorum. Atılan her golden sonra yüzlerindeki ifadeyi görmek benim için çok önemli. Kasımpaşa maçında son saniyede atılan golden sonra ağlayan insanları gördüm. Bu sezon bu hasrete son verip onların hep gülmesini sağlamak istiyoruz.

 

Beğendiğiniz ve örnek aldığınız futbolcular kimler?

Junior: Ben Neymar’ı beğeniyorum.

 

Mbilla: Tabi ki birçok oyuncuyu izlemekten zevk alıyorum. Kamerunlu oyuncuları takip ediyor, vatandaşlarımı fırsat buldukça izliyorum. “Özellikle şu isim” demeyeceğim ama Türkiye kariyeri kısa süren Bienvenu’nün çok iyi bir futbolcu olduğunu biliyorum.

 

Takip ettiğiniz ligler hangileri?

Junior: Brezilya Ligi’ni takip ediyorum.

 

Mbilla: Fransa Ligi’ni, Süper Lig’i, kendi ligimizi ve La Liga’yı izlemekten zevk alıyorum.

ADNAN ERCAN

Dergimizin bu sayısındaki sporcu konuklarımız, Adanamızı PTT 1. Lig’de temsil eden Adanaspor ve Adana Demirspor’un gol yollarındaki lokomotifleri Serges Flavier Mbilla Etame ve Jose Carlos Nogueira Junior…

Biri Afrika’nın göbeğinden; Kamerun’dan kopup gelmiş, diğeri dünyanın öbür ucu Brezilya’dan… Gerek oynadıkları maçlarda gösterdikleri azimleriyle, hırslarıyla, savaşçı ruhlarıyla, gerekse taraftarlarına ve takımlarına olan sevgileriyle futbolseverlerin gönüllerine taht kuran Adana’nın forvet hattındaki silahları Mbilla ve Junior ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizi siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz…

Kısa bir özgeçmiş alabilir miyim?

 

Junior: 18 Temmuz 1985 tarihinde Brezilya’nın Guarapari şehrinde doğdum. Bugüne kadar gerek ülkemde gerekse de Avrupa’nın çeşitli takımlarında oynadım. Bu sezon Romanya’nın Slavia Sofia takımından Adana Demirspor’a kiralık olarak geldim.

 

Mbilla: 22 Haziran 1988 yılında Kamerun’da doğdum. Eğitimimi orada tamamladıktan sonra o yıllarda Kamerun Milli Takımı’nın aldığı başarılı sonuçlarla futbola ilgi duydum. Yaşadığımız bölgede futbol oynamaya elverişli alanlar olmasa da en çok istediğim işi yapıyorum.

 

Türkiye’den ilk transfer teklifi aldığınızda, gözünüzde nasıl bir Türkiye, nasıl bir Adana canlandırdınız? Geldiğinizde umduğunuzun ne kadarı gerçekleşti? Neler düşünmediğiniz gibi çıktı?

Mbilla: Ülkenizle ilgili duyumlarım vardı ama Adana’ya geldiğim ilk an çok farklı duygular hissettim. Gerek internet aracılığı ile gerekse burada futbol oynayan arkadaşlarımdan bilgiler aldım. 2008 yılının Haziran ayından bu yana Türkiye’de futbol oynuyorum, ilk senemde biraz zorlansam da şimdi gerek bu ligi gerekse takımları daha iyi tanıyorum. Hatta artık deplasmana gideceğimizde maç oynayacağımız şehirlerin nasıl yerler olduklarını bile biliyorum.

Junior: Teklifi duyduğumda çok mutlu oldum. Gelmeden önce gerek Adana’yı gerek Türkiye’yi internetten araştırdım. Buradaki ortama, çevreye çabuk uyum sağlayabileceğimi düşündüm. Öyle de oldu; geldiğimde karşılaştığım ortama çabuk uyum sağladım.

 

Aile yapılarınız nasıl?

Mbilla: Ben kalabalık aileye alışkın biriyim. Çünkü ülkemizde aileler genelde kalabalık bir yapıya sahiptir. Geçen sezonun ortasında eşim Natasha’yı da Adana’ya getirdim. Uzun zaman benimle beraber kaldı. Maçlarımı izledi. O da buradaki ilgiyi görünce çok şaşırdı. Gittiğimiz her yerde gösterilen sevgi onu da mutlu etti.

 

Kolay değil yıllarca yaşadığın bir ortamdan kalkıp, farklı bir ortama gelmek… Havası değişik, suyu değişik, yemekleri değişik… Bu bakımdan adaptasyonda zorluk çektiniz mi? Doğduğunuz ülke ile Türkiye’nin en belirgin farklılıklarını sizden öğrenmek isterim.

Junior: Tabi ki farklılıkları var ama ben Adana’da adaptasyon sorunu yaşamadım. Çünkü Adana, Brezilya’da yaşadığım şehre benziyor. Din farklılıkları, namaz kılınması gibi kültürel farklılıkları var.

Mbilla: Yabancı bir futbolcu olarak kültürel farklılığı yaşamadım desem yalan olur. İşin ilginç yönü ülkenizde her kültürden insanlar yaşıyor. Takım arkadaşlarım da adapte olmamda bana yardımcı oldular. Tabi ki takımda oynayan diğer vatandaşım Kibong, Nijeryalı Chibuzoru ve önceki yıllarda oynayan Fredric’in olması hepimiz adına önemli bir şans. Gurbetçi futbolcular da tıpkı bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamışlardır.

İlk günler çok zorlandım. Yemek kültürleri alışamadığım olaylardan biriydi. Bizim ülkemizde daha çok beyaz et tüketilirken, Adana’da kırmızı etin çok sevildiğini gördüm. Kahvaltı kültürlerimizde de farklılık var. Ama şimdi yemekler önüme geldiği zaman zorlanmıyorum. Sütlü tatlıları çok seviyorum. Ülkeme gittiğimde arkadaşlarıma sizin tatlılarınızdan övgüyle bahsediyorum. Buraya geldiğimde tek alışkın olduğum, sıcak havaydı. Kamerun’da da yazlar çok sıcak geçiyor çünkü.

Şu an oynamak istediğiniz mevkide misiniz yoksa “Şu mevkide oynasam randımanım artar” dediğiniz başka bir mevki var mı?

Junior: Mustafa Uğur hocamız gelmeden önce sol önde oynuyordum. Sonrasında bana forvet arkasında görev verdi. Şu anki oynadığım pozisyondan memnunum.

 

Mbilla: Futbola başladığım ilk andan beri santrafor oynuyorum. Gol attırmayı ve atmayı çok seviyorum. Adanaspor’da zaman zaman sol açıkta görev yaptım. Ama asıl yerim tabi ki ileri uç. Arkadaşlarımın topu ayağıma atmalarını istiyorum, bu bana çok avantaj sağlıyor.

 

Türk insanı ve kendi ülkelerinizin insanları arasındaki farklılar nelerdir? İyi dostluklar kurabildiniz mi Adana’da?

Junior: Burası Brezilya’dan farksız aslında. İnsanları çok misafirperverler ve çok sıcakkanlılar. Burada özellikle tercümanım bana çok yardımcı oldu her konuda ve ilk dostluğumuz da onunla oldu.

 

Mbilla: Adana’da çok önemli dostluklar kurdum. Futbol yaşamımda buranın yeri her zaman farklı olacaktır. İzin günlerimde gezdiğim, zaman geçirdiğim yerler, gittiğim lokantalar var. O yüzden “Türkiye” denilince aklıma ilk Adana gelecek.

 

Futboldaki hedefleriniz neler? Kendinizi 2-3 yıl sonra nerede görüyorsunuz?

Junior: Benim hedeflerim arasında Süper Lig’deki bir takımda forma şansı bulmak var, umarım bu hedefimi en kısa zamanda gerçekleştirebilirim.

 

Mbilla: İşimi çok seviyorum. Hedefim, öncelikle Adanaspor’un Süper Lig’de olmasıdır. Geçen sezon buna çok yaklaşmıştık ama olmadı. Sonrasında tabi ki benim de hedeflerim var, bunu zaman gösterecek. Ayrıca milli takım formasını giymeyi çok istiyorum. Kamerun A Milli Takımı’nda çok önemli isimler var ve ülkemizde futbol oynayan herkes kendisine bu hedefi koyar.

 

Futbolun haricinde zamanı nasıl geçiyorsunuz? Sinemaya gider misiniz? Hangi tür filmlerden hoşlanırsınız? Son izlediğiniz film hangisi?

Junior: Futbol haricinde genellikle ailemle, eşimle zaman geçiriyorum. Alışveriş merkezlerine ve restoranlara gitmeyi seviyorum.

 

Mbilla: Evde zaman geçirmekten daha çok hoşlanırım. Araba sürmekten çok hoşlanıyorum. Fırsat buldukça sinemaya gidiyorum. Son olarak Antalya’da takım arkadaşlarımla beraber Cem Yılmaz’ın gösterisini izlemiştik.

 

Kitap okur musunuz, hangi tür kitaplardan hoşlanırsınız?

Mbilla: Kitap okumayı çok seviyorum. Genelde karayolu deplasmanlarında sürekli kitap okurum. Bazen dini kitapları okumaktan, bazen de roman okumaktan hoşlanırım. Böylece  yorgunluğumu da gidermiş oluyorum.

 

Yemekle aranız nasıl? Adana kebabını sevdiniz mi? Ülkelerinizden özlediğiniz lezzetler var mı?

Junior: Adana’daki yemeklerin çoğunu seviyorum. Adana Kebabı da bu sevdiğim yemekler arasında. Ülke yemeklerinden ise Feijoada’yı özledim. (Feijoada Brezilya’nın ulusal yemeği. Fasülye anlamına gelen feijoada salçalı domuz, sığır eti ve barbunya fasülyesi ile pişiriliyor)

 

Mbilla: Annemin yaptığı yemekleri çok özledim. Kırmızı eti pek sevdiğim söylenemez. Bizim oralarda balık ve tavuğu tuza yatırarak yapılan bir yemek var. Annem onu çok güzel yapar. Gittiğimde ilk gün o yemeği yiyorum.

 

Futbolcu olmasaydınız ne olmak isterdiniz?

Junior: Ben futbol oynamak için doğduğumu düşünüyorum.

 

Mbilla: Ülkem iş konusunda biraz sıkıntı yaşayan bir yer. Ben futbol dışında bir iş yapamazdım. O yüzden gücümün yettiği sürece futbol oynamak istiyorum.

 

Kazandıklarınızı yatırıma dönüştürebiliyor musunuz?

Junior: Evet, geleceğimi garantiye alacak yatırımlar yapıyorum.

 

Mbilla: Kazandığım paraları gücüm doğrultusunda değerlendirmeye çalışıyorum. Daha önümde uzun seneler var. Hedeflerimle birlikte yatırımlarım da farklılaşacaktır.

 

Ülkelerinize dair özlemleriniz neler?

Junior: Ben Brezilya’nın en çok sahillerini özlüyorum.

 

Mbilla: Bazı zamanlarda ülkemi ve ailemi çok özlüyorum. Devre arasını ve noel tatilimi bazen Fransa’da bazen de ailemle geçiriyorum. O gün tüm aile birlikte oluyor ve hasret gideriyoruz. Ama bu bizim işimiz tabi. Her özlediğimizde ailemizin yanında olamıyoruz. Bazen sanal alemde sevdiklerimizi görüyoruz.

 

Her ikinizin de taraftarlarla arasının iyi olduğunu, onlar tarafından sevildiğinizi biliyoruz. Sizin taraftarlar hakkında düşüncelerinizi dinlemek isteriz?

Junior: Taraftarı ben de çok seviyorum. Onlara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada oynamaktan çok memnunum. Adana Demirspor taraftarıyla birlikte çok büyük bir camia.

 

Mbilla: Adanaspor taraftarı ilk günden bu yana beni çok seviyor. Ben de onları çok seviyorum. Atılan her golden sonra yüzlerindeki ifadeyi görmek benim için çok önemli. Kasımpaşa maçında son saniyede atılan golden sonra ağlayan insanları gördüm. Bu sezon bu hasrete son verip onların hep gülmesini sağlamak istiyoruz.

 

Beğendiğiniz ve örnek aldığınız futbolcular kimler?

Junior: Ben Neymar’ı beğeniyorum.

 

Mbilla: Tabi ki birçok oyuncuyu izlemekten zevk alıyorum. Kamerunlu oyuncuları takip ediyor, vatandaşlarımı fırsat buldukça izliyorum. “Özellikle şu isim” demeyeceğim ama Türkiye kariyeri kısa süren Bienvenu’nün çok iyi bir futbolcu olduğunu biliyorum.

 

Takip ettiğiniz ligler hangileri?

Junior: Brezilya Ligi’ni takip ediyorum.

 

Mbilla: Fransa Ligi’ni, Süper Lig’i, kendi ligimizi ve La Liga’yı izlemekten zevk alıyorum.

ADNAN ERCAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Porno GratuitPorno FrançaisAdulte XXXBrazzers PornCollege GirlsFilm érotiqueHard PornInceste Famille PornoJaponais AsiatiqueJeunes Filles PornoLatin Brown FemmesPorn MobilePorn RussePorn StarsPorno Arabe TurcPorno cachéPorno de qualité HDPorno GratuitPorno Mature de MilfPorno NoirRegarder PornRelations LesbiennesSecrétaire de Bureau PornSexe en GroupeSexe GaySexe OralVidéo AmateurVidéo Anal
malatya escort bayanbursa escort bayanantalya escort bayankonya escort bayanmersin escort