Yelken bölge şampiyonasına 8 ilden 10 kulüpten 91 sporcu katıldı « Adana'nın İlk İnternet Spor Sitesi

SON DAKİKA

Yelken bölge şampiyonasına 8 ilden 10 kulüpten 91 sporcu katıldı

Bu haber 29 Eylül 2014 - 10:54 'de eklendi ve 607 views kez görüntülendi.

VALİ BÜYÜK: “SEYHAN BARAJ GÖLÜ’NÜ SU
SPORLARI MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Adana Valisi Mustafa Büyük, Seyhan Baraj Gölü’nü su sporlarının merkezi yapacaklarını söyledi.
Büyük, Seyhan Baraj Gölü Adana Yelken İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirilen 8 ilden 10 kulüpten 91 sporcunun katıldığı “Yelken Bölge Şampiyonası”nda yaptığı konuşmada, Adana’nın yüzme, sutopu, yelken, kürek ve kanoda Türkiye’nin en başarılı illeri arasında bulunduğunu kaydetti.
IMG_9448
Hava koşulları olarak Adana’nın 12 ay yelken sporu yapmaya elverişli olduğunu ifade eden Vali Büyük, kentte su sporları konusunda deneyimli İl Spor Müdürü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin yanı sıra profesyonel kadroların bulunduğunu, Seyhan baraj Gölü’nü Su Sporları Merkezi yapacaklarını belirtti.
Vali Büyük, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve Adana Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Mustafa Tuyan ve yönetim kurulu üyeleriyle tesislerde incelemelerde bulunarak ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.
Gerçekleştirilen müsabakalar sonunda dereceye giren sporcuların 26 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında Samsun Yelken Kulübü’nde yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandıkları açıklandı.
-KİMLER ÖDÜL VERDİ?-
Bu arada dereceye giren sporculara ödüllerini Vali Mustafa Büyük, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, İstanbul Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Yelken Federasyonu Adana İl Temsilcisi Basri Yıldız, Adana Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Mustafa Tuyan, yönetim kurulu üyeleri Muhteşem Çalık, Volkan İzol, Kadir Ekrem, Mersin Yelken Kulübü Genel Kaptanı Sedat Çelikcan ve müsabaka başhakemi Armağan Koç verdiler.
IMG_9459
-MADALYA KAZANAN SPORCULAR-
4 gün süren müsabakalar sonunda Adana’nın yanı sıra Mersin, Van, Bitlis, Hatay, Isparta, Ankara ve Antalya’dan dereceye giren sporcuların isimleri ve kulüpleri şöyle:
Laser 4.7 Genel: Sezer Yiğit Ucan(Mersin), Alperen Dölek(Adana), Kayla Nelin Sezer( Mersin), Deniz Eray Aktaş( Van), Umut Türk(Adana)
Laser 4.7 Kızlar: Kayla Nelin Sezer (Mersin), Şimal Akınsal (Antalya), Şimal Özden (İskenderun)
Laser 4.7 Junior: Sezer Yİğit Ucan (Mersin), Kayla Nelin Sezer (Mersin), Umut Türk (Adana)
Laser Radial Genel: Mehmet Türeli (Adana), Cemal Aracı (İskenderun), Yusuf Öztep (Mersin)
Laser Radial Genç: Yusuf Öztep (Mersin), Ekin Büyükyılmaz (Adana), Caner Aracı (İskenderun)
Laser Standart: Dorukan Özaslan (Adana), Ayhan Metin (Adana), Hasan Cosalev (Mersin)
Optimist Genel: Mehmet Ali Demir (İskenderun), Efe Sıralı (İskenderun), Elmas Gül Koca (İskenderun), Ali Enes Uzun (Ankara), Hakan Yiğit Oğuzhan ( İskenderun)
Optimist Genel Kız: Elmas Gül Koca ( İskenderun), Ezgi Mıstıkoğlu (İskenderun), Ecem Mıstıkoğlu (İskenderun)
Optimist Junior: Ahmet Cahit Özakıncı ( Ankara)
IMG_9506

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

takipçi satın alinstagram takipçi satın alinstagram beğeni satın altwitter takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altakipci33.com
malatya escort bayanbursa escort bayanantalya escort bayankonya escort bayanmersin escort